Αγαπητοί γονείς η διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα βρίσκονται σε διαρκή εξ αποστάσεως επικοινωνία, διαισθανόμενοι πρώτα απ΄ όλα την ανάγκη των μαθητών να μην χάσουν την επαφή με την εκπαιδευτική διαδικασία.

Αντιλαμβανόμαστε τις αδυναμίες στην τεχνολογική υποδομή , σε αυτές τις πρωτόγνωρες καταστάσεις που ζούμε. Για τον λόγο αυτό θα προσπαθήσουμε   να βρούμε τον πιο πρόσφορο και εύκολο  τρόπο για να πετύχουμε τον βασικό στόχο του Υπουργείου Παιδείας , δηλαδή την επαφή με την διδακτική πράξη.

Οι τρόποι που θα χρησιμοποιηθούν σε πρώτη φάση είναι:

• Ανάρτηση υλικού στην ιστοσελίδα του σχολείου για κάθε τάξη ξεχωριστά. Εκεί θα σας παραπέμπει και ο κάθε εκπαιδευτικός μέσω προσωπικού mail όπου θα μπορούν οι μαθητές να δουλέψουν .
  • Αποστολή υλικού από τους εκπαιδευτικούς στα mail των μαθητών που έχουν καταχωρηθεί αυτές τις μέρες.

Στη δεύτερη φάση θα γίνει εγγραφή σε ηλεκτρονική πλατφόρμα ψηφιακών τάξεων όταν δημιουργηθούν. Θα σας σταλούν αναλυτικές οδηγίες όταν η συγκεκριμένη λειτουργία υλοποιηθεί.

Καλή δύναμη σε όλους!